28.2. 2017
Veronika Hudcová - Struktury
(výtvarné umění)
Galeryje 9 vás zve na výstavu obrazů Veroniky Hudcové nesoucí název Struktury. Přes čistě plenérovou tvorbu se Veronika dostala k abstraktnímu pojetí krajinných motivů inspirovaných sny a sci-fi. Vytváří kompozice, které v sobě nesou symboliku koloběhu života a zrození nových světů.
28.2. 2017
Baron Trenck - virtuální 3D model.
(muzea a památky)
Jak přesně vypadal slavný baron Trenck? Jak jeho zdraví ovlivnila zranění, která za svého divokého života utrpěl? V jakém stavu je jeho mumifikované tělo, které už téměř 270 let leží v brněnské kapucínské hrobce? Na tyhle otázky odpoví tým brněnských odborníků. U příležitosti blížícího se kulatého výročí smrti barona Trencka chystají výjimečný projekt, jehož výsledkem bude 3D model Trenckovy podoby. V sobotu 25. února proto vědci Trenckovu mumii měřili a scanovali.
23.2. 2017
Zpátky v čase na nedělní korzo
(muzea)
Obléct si nejlepší šaty, vzít paraple nebo hůlku, sejít se s přáteli a vyrazit na promenádu užít si příjemný volný den. Takové bývaly neděle našich předků. Tento starý zvyk a především atmosféru slavných brněnských promenád teď připomene výstava Nedělní korzo na hradě Špilberku.
22.2. 2016
Filmy, které jste viděli, jak jste je ještě neviděli, míří do Scaly
(Informace)
„Díváte se rádi na filmy? A díváte se pozorně?“ tak zní otázka pro všechny zájemce o nový cyklus filmových projekcí s názvem Obzory, který míří tohle jaro do kina Scala. Jeho organizátoři chtějí divákům otevřít oči dokořán. Postupně jim představí témata autorství a diváctví, žánru, scénáře, filmových hvězd či produkce.
22.2. 2016
VÝSLEDKY VÝBĚROVÉ POROTY MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKY 27. BIENÁLE BRNO 2016
(výtvarné umění)
Mezinárodní přehlídka je tradiční součást Bienále Brno. Letos poprvé na ni bylo možné práce přihlašovat výhradně elektronicky a to v době od října 2015 do půlky ledna 2016. Zaslané ukázky musely být vytvořené mezi 1. lednem 2012 a 31. prosincem 2015, tedy v posledních čtyřech letech.
11.2. 2016
POP-ART a skotačící andílci. Na Špilberku začíná výstava Andyho Warhola
(výtvarné umění)
Mick Jagger nevhodně pokukuje po návštěvnících, přestože je blízko něj Aretha Franklin. Mao Ce-tunga v útrobách hradu nikdo nečekal. A Marilyn Monroe se dokonce zjevuje opakovaně. Pokaždé v jiných barvách...
4.12. 2015
A klobouk dělá dámu
(muzea)
Víc než stovka klobouků Magdalény Kopotové je vystavená v gotické síni na hradě Špilberku. Nejen, že paní Kopotová sbírá původní staré formy a historické klobouky, ale především sama vyrábí klobouky vlastní, autorské. K prohlédnutí jsou od 3. prosince na výstavě nazvané „A klobouk dělá dámu…“. V rámci doprovodného programu čeká návštěvníky kromě komentovaných prohlídek dílna, módní přehlídka nebo fotoateliér.
25.11. 2015
Žít pivo s Poupětem
(muzea a památky)
připomínka sládka F. O. Poupěte
24.11. 2015
Laureátkou 26. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého se stala Barbora Kleinhamplová
(výtvarné umění)
Laureátkou letošního 26. ročníku nejprestižnějšího českého ocenění pro výtvarné umělce, Ceny Jindřicha Chalupeckého, se rozhodnutím mezinárodní poroty stala Barbora Kleinhamplová. Cenu českých center, o jejímž udělení letos poprvé rozhodli diváci po zhlédnutí výstavy, získal Lukáš Karbus.
24.11. 2015
Beseda brněnská slaví 155 let
(Informace)
Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská patří mezi nejvýznamnější kulturní prvky Brna a to nejen díky délce existence. Jedná se o sdružení jehož členové prokazují v dnešní době neobyčejné ambice - dělat něco dobrovolně a dělat to co možná nejlépe.
24.11. 2015
Změna režimu parkování v centrální části města
(Informace)
Od neděle 15. listopadu 2015 platí změna režimu parkování na všech parkovacích místech v centrální části města, která jsou zpoplatněna parkovacími automaty
14.11. 2015
Špilberk hostí mezinárodní konferenci o Zikmundu Lucemburském
(Informace)
Čtyřicet historiků z celé Evropy se sejde ve dnech 18. až 21. listopadu v Brně. Bude se tu konat mezinárodní vědecká konference na téma Dvůr a kancelář císaře Zikmunda Lucemburského.
článek 1 až 12 z 39 článkůlistovat po :12 | 24 | 48 | 96 | 2002 3 4 další »

Tento web provozuje InternetRegion s.r.o.

Kontakt: redakce(a)ebrno.info

Provoz webu zajišťuje WCM aplikace Alff